Mahmut Özturan ile Felsefe Sohbetleri

  Kitapları:

Img YAŞAMI ÖNEMSİYORUM
Nisan - 2014 : Togan Yayıncılık
ISBN: 978-605-5224-56-1 (232 sayfa)

Yaşamı Önemsiyoruz, çünkü daha iyi bir yaşam için bilinçli ve duyarlı olmak durumundayız. Yaşamın olmazsa olmazlarının neler oldukları üzerinde düşünmeli, akılcı irdelemeler yaparak en iyiye en yakın nitelikli bir yaşam hedeflemeliyiz. Yaşamsal amaçlarımızı sorgulayıp gereklerini bilinçli ve objektif olarak yerine getirmeli, kendimizi yeterince tanıma ve sorgulamanın çabası içinde olmalıyız. Analiz ve irdelemelere davetlisiniz. Web Satış

Img İNSAN YAŞAMINDA OLMAZSA OLMAZLAR
Temmuz - 2005 : Solfej Sanat Yayınları
ISBN: 975-98184-7-7 (184 sayfa)

“İnsan Yaşamında Olmazsa Olmazlar” kitabımda çeşitli konular üzerinde düşünsel analizler yaparak, yaşamın olmazsa olmalarını felsefi bir yaklaşımla değerlendirdim. Yaşamınızın olmazsa olmazlarını düşünmek ve değerlendirmek istiyorsanız; İnsan, Yaşam, Değer, Gerçek, Akıl, Sevgi, Arkadaş, Tutku, Umut, Barış, Güç gibi konuları çalıştığım bu kitabımda yaşamla ve kendinizle ilgili çok şey bulacaksınız. Bu kitabımın genişletilmiş yeni basımı "Yaşamı Önemsiyorum" adıyla yayınlandı. (Tükendi)

Img YENİ KİTAPLARI YAKINDA
İki kitabım yayına hazır, baskı gününü bekliyor..

Uzun yıllardan beri yazmakta olduğum sanat ve felsefe içerikli özel dosya konularını bugünlerde yayına hazırlıyorum. Yaşamın gerçekle bağı ve sıradanlığı üzerine yaptığım düşünsel irdelemeler, bu düşünsel irdelemelerle derinlere yolculuklarımı yazmaya ve uzun yılların düşünsel birikimlerini yayınlamak için çalışmalarıma yoğun bir şekilde devam ediyorum. En kısa zamanda yeni kitaplarımın sizlerle buluşmasını ve düşünce dünyalarınıza katkıda bulunabilmeyi ümit ediyorum.
Yakında...