Takvim.
Arkhe Akademi 1. Dönem çalışmalarımız, 2024 yılı Temmuz ayında başlayarak yıl sonuna kadar devam edecektir.

Konu.
İlk akademik dönem çalışma konumuzu, akademimizin adı olması nedeniyle “ARKHE” olarak belirledik. Tüm yayınlarımızı inceleyerek, okuyarak ve takip ederek, Arkhe konusunda bilgilenmenizi ve ihtiyaç duyacağınız ek konuları da araştırarak 1. Dönem çalışmalarımıza katılımınızı bekliyoruz.

Dersler.
Derslerimiz; Okuma, Araştırma, Bilgilenme ve Yazma (düşünsel üretim) olmak üzere dört aşamadan oluşur. İlk üç aşamada katılımcılar web sitemizde verilen dönem konusu hakkındaki bilgileri okurlar, ayrı/farklı kaynaklar araştırırlar, bilgilenirler, kişisel hazırlık çalışmalarını yaparlar ve dördüncü aşama olarak, hazırladıkları en çok 1000 kelimeden oluşacak kendi düşünsel üretimlerini (yazılarını) akademiye gönderirler. Gönderilecek yazılarda, yararlanılan veya alıntı yapılan kaynaklar belirtilir, alıntı oranı 1/4 ü geçmemelidir. Uygun bulunan çalışmalar akademi web arşivinde kalıcı olarak yayınlanır.

Katılım.
Derslerimiz online veya anlatımlı değildir. Okuma, Araştırma, Bilgilenme ve Yazma (düşünsel üretim) olmak üzere dört aşamadan oluşan derslerimize katılmak isterseniz, katılım istek yazınız ekinde, aşağıdaki bilgileri de içeren tanıtım yazınızı e-posta adresimize göndermeniz gerekiyor.

1. Adı, Soyadı
2. Doğum yılı
3. Yaşadığı şehir
4. Eğitim durumu
5. Felsefeye ilgisi
6. Varsa Felsefe okumaları hakkında bilgi
7. Varsa yayınlanmış yazı ve kitapları
8. Açık e-posta adresi

Katılımcıların dönem çalışmalarını başarıyla tamamlamaları durumunda yazıları akademi web arşivinde kalıcı olarak yayınlanır. Yazısı yayınlanan katılımcılara dijital “Dönem Katılım Belgesi” verilir ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurusu yapılır.

E-posta:
arkhe@felsefem.net
arkhe.felsefe.akademisi@gmail.com

İletişim.
Katılımcılarla iletişim, Facebook Messenger üzerinden yapılacaktır. Facebook sayfamız üzerinden kolaylıkla mesaj gönderebilirsiniz.